Dansken ble selv felt og scoret sikkert på straffen etter en liten halvtime. Det var bare en ny fulltreffer av mange i høst for Bendtner.
Hans innledning i RBK var treg, men de siste ukene er det en «nytent» spiller trønderne har glede av.
– Jeg synes vi spilte bra og fikk til en del bra sjanser, sa Bendtner til MAX.
– Nicklas er i kjempeform. Vi har sett hva han kan gjøre her på treningsfeltet, sier RBK-trener Kåre Ingebrigtsen til MAX.

Anders Konradsen blir gratulert etter 2-0 scoringen under Europa League (2. runde) i fotball mellom Rosenborg og Vardar på Lerkendal stadion. Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpix.
Lett avslappet jogget Bendtner mot ballen og satte den ned til venstre for keeper til den viktige 1-0-ledelsen.
Trøbbel
Anders Konradsen la på til 2-0 etter pause. Det var et lekkert skudd fra langt hold som skar inn oppe ved det ene krysset.
Vegard Eggen Hedenstad ordnet så 3-0 på et som ble en høstkveld å huske for Lerkendal-publikummet.
Her sto Bendtner for et herlig forarbeid som han avsluttet med å hælsparke ballen til Hedenstad.

Vegar Eggen Hedenstad scorer 3-0 målet under Europa League (2. runde) i fotball mellom Rosenborg og Vardar på Lerkendal stadion. Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpix.
RBK ble helt utspilt i den første kampen i puljen. Real Sociedad var flere nummer for god for RBK.

Rosenborgs Nicklas Bendtner setter 1-0 på straffe i Europa League (2. runde) i fotball mellom Rosenborg og Vardar på Lerkendal stadion. (3-1) Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpix
De to beste i gruppen går videre til cupspillet, men det er fire kamper fram til det. 19. oktober er neste kamp for RBK. Det er trolig den vanskeligste av alle: Borte mot Zenit St. Petersburg.
Russerne slo Real Sociedad greit 3-1 hjemme torsdag.

Anders Konradsen blir gratulert etter 2-0 scoringen under Europa League (2. runde). Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpix