Ble tatt med nesten ett kilo amfetamin på Trondheim sentralstasjon

Nyheter: - Visste ikke at det lå i sekken, hevder litaueren som ble pågrepet av politiet.

Mannen ble pågrepet av fire politibetjenter med narkotikahund på morgenen 11. april i år. Mannen kom med nattoget fra Oslo, og i sekken hadde han narkotika med en gateverdi på 600.000, skriver Adresseavisen (BAK BETALINGSMUR).

Nektet skyld

Politibetjenten som var med på å stoppe mannen, fortalte i retten at 33-åringen endret gangretning da han så narkotikahunden på sentralstasjonen. Hunden gikk etter mannen og markerte. Litaueren skalv da politiet ba om legitimasjon, fortalte politikvinnen, ifølge Adresseavisen.

Fingeravtrykk

Mannen nektet straffskyld men ble ikke trodd av dommeren i Sør-Trøndelag tingrett som blant annet viste til at mannens fingeravtrykk befant seg på posen som stoffet var pakket inn i. Retten dømte litaueren til to år og tre måneder i fengsel.