Mannen framstilles for varetektsfengsling fredag.
Som følge av ytterligere etterforskning, har politiet torsdag skjerpet siktelsen mot mannen fra grov kroppskrenkelse med døden til følge og til grov kroppsskade med døden til følge.

Mannen er 33 år, og hans mor var 60. Obduksjon av kvinnen skal skje torsdag
– Han er selvfølgelig veldig preget av situasjonen. Hans mor er død, og han er pågrepet. Det er en psykisk påkjenning, har mannens forsvarer Torfinn Svanem sagt til Nidaros.
Nekter straffskyld
Mannen framstilles for varetektsfengsling i Sør-Trøndelag tingrett fredag klokka 10. Svanem har tidligere sagt at hans klient nekter straffskyld, uten å gå nærmere i detalj på hvorfor.
Politiet i Trøndelag opplyste tidligere i en pressemelding at de er i startfasen av en større etterforskning, og at det ville bli foretatt avhør av siktede og vitner torsdag, samt undersøkelser på åstedet.
(©NTB)