Petter Northug: – Jeg har et alvorlig rusproblem

Nyheter: Petter Northug sier at han sliter med rusproblemer som følge av hard festing. Han kaller det omfattende.

Fredag møtte den tidligere langrennsstjernen pressen for første gang etter at han sist torsdag ble stoppet av en politipatrulje i 110-sonen på E6 ved Gardermoen. Pressekonferansen fant sted på et hotell i Trondheim.

Et stort antall medier var på plass for å høre skiprofilen sette ord på situasjonen han har havnet i.

Northugs fart ble målt til 168 kilometer i timen og politiet fant grunn til å mistenke 34-åringen for å kjøre i ruspåvirket tilstand. Skiprofilens førerkort ble beslaglagt på stedet.

Senere fant politiet også det som beskrives som en mindre mengde narkotika i Northugs bolig. Den tidligere langrennsprofilen har selv bekreftet at det dreier seg om kokain.

34-åringen er siktet for fartsovertredelse, kjøring i påvirket tilstand og oppbevaring av narkotika. Svarene på blodprøven Northug

(©NTB)