Bil havnet på taket i Byåsveien

Nyheter: Nødetatene rykket ut til en trafikkulykke i Byåsveien i Trondheim mandag ettermiddag.

Fire biler skal ha vært involvert og den ene ble liggende på taket.

– Det er ikke alvorlige personskader på noen av de involverte. Ingen er sendt videre til sykehus, men flere måtte få en sjekk av ambulansepersonell, sier operasjonsleder Stig-Roger Olsen i Trøndelag politidistrikt til Adresseavisen.

Video: Frank Valde

Fire biler

– Det skal ha vært fire biler involvert i ulykken, og det skal kun være meldt om mindre personskader. De involverte har det etter forholdene greit. Vi har bistått med en del opprydding etter store materielle skader. Det er også bergingsbil på stedet nå, sier underbrannmester Espen Singstad ved midt-Norge 110-sentral, til avisa.

AtB opplyser på sine neat holdeplassenen Nyveibakken, Tvetestien og Åsveien skole vil ikke bli betjent inntil videre på grunn av ulykken. Dette er på tur fra sentrum.