Ønsker flere folk til leteaksjon etter savnet student
Venner av den savnede BI-studenten Rakavan Jeevaharan, som har vært savnet siden tirsdag denne uken, tok denne uka initiativ til en felles leteaksjon.
Siden 16.august har de lett gjennom flere områder, men det er fortsatt få spor etter den savnede studenten.
Det er opprettet en egen Facebook-gruppe for leteaksjonen, som foreløpig er planlagt til å vare frem til 20.august.
Nå søker de etter frivillige, og håper at flere melder seg.
–I morgen skal vi fortsette leteaksjonen, og vi skal ta for oss et nytt område. Området er rimelig stort, og som følge av det vil vi trenge så mange som mulig, forteller en av initiativtakerne til letingen, Kevinth Balasubramaniam.
På grunn av det dårlige været i dag har letingen vært ekstra krevende, og initiativtakerne oppfordrer derfor folk til å kle seg godt og ta med skiftetøy.
–Det er mye skog og åpne områder som er «forlatt», forteller Balasubramaniam til Trondheim24 lørdag kveld.
Han uttrykker sin takknemlighet overfor alle de som så langt har deltatt i letingen.
Oppmøte søndag ved Finalebanen på Øya kl 1200.
Kontaktpersoner:
Piratheepan Jeyakaran (41638887/
Kevinth Balasubramaniam (94790930/
Har du tips i saken? Ring politiet på 02800.